KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9029432
*
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 19:31:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 18:46:19
1
700 kr
14/7 19:21:23
2
1.100 kr
14/7 19:23:15
1
900 kr
14/7 19:23:58
1
1.100 kr
14/7 19:24:31
1
1.300 kr
14/7 19:25:10
2
1.300 kr
14/7 19:26:30
1
Vinnande bud
14/7 19:26:37
2
1.400 kr
14/7 19:28:51
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 18:46:19 | 1 | 700 kr |
14/7 19:21:23 | 2 | 1.100 kr |
14/7 19:23:15 | 1 | 900 kr |
14/7 19:23:58 | 1 | 1.100 kr |
14/7 19:24:31 | 1 | 1.300 kr |
14/7 19:25:10 | 2 | 1.300 kr |
14/7 19:26:30 | 1 | Vinnande bud |
14/7 19:26:37 | 2 | 1.400 kr |
14/7 19:28:51 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19